Legalna Apteka

Kaszel

Najnowsze artykuły

Syropy na kaszel - tabletki, saszetki i pozostałe leki

Kaszel

Leki na kaszel - Syropy, tabletki i preparaty

Podkategorie

Aktywne filtry

Leki na kaszel 

Kaszel jest najczęściej objawem stanu zapalnego górnych dróg oddechowych lub towarzyszy nam w przebiegu przeziębienia. Zazwyczaj jest on niegroźny i wystarczą dostępne leki na kaszel bez recepty. Jeżeli objawy utrzymują się przez dłuższy czas mimo stosowanych środków, warto zasięgnąć porady lekarza. W naszej ofercie znajdziesz szeroki asortyment środków na kaszel bez recepty - od tradycyjnych syropów po tabletki i saszetki do rozpuszczenia w wodzie. Warto sprawdzić pełną ofertę, a także zapoznać się z opisami poszczególnych leków, aby wybrać odpowiedni dla siebie preparat

Syrop na kaszel

Wybierając syrop na kaszel, zwróć uwagę na rodzaj Twojego kaszlu. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne do określenia. Wystarczy krótka obserwacja. Czy kaszlesz często i bez wydzieliny? Masz uczucie suchości w gardle w ustach? A może czujesz charakterystyczne ból w okolicach płuc i czujesz odrywającą się wydzielinę? Na podstawie tej prostej obserwacji, wybierzesz właściwy w danej sytuacji syrop na kaszel. Odpowiednio dobrana substancja czynna skróci czas trwania dolegliwości, a Tobie przyniesie upragnioną ulgę i pozwoli szybko wrócić do codziennych aktywności. 

Wybierając syrop na kaszel, zwróć uwagę dla kogo jest przeznaczony. Wbrew pozorom nie obowiązuje tu tylko podział na dorosłych i dzieci. Szczególne potrzeby w tym zakresie dotyczą także kobiet w ciąży i karmiących piersią, a także osób starszych lub zmagających się z problemami ze strony układu pokarmowego, jak np. celiakia czy nietolerancja laktozy. Przykładem leku na kaszel dla takich osób jest np. syrop Grintuss Adult.

Suchy kaszel

Suchy kaszel może być zarówno objawem przeziębienia, jak i reakcją alergiczną organizmu, np. na zbyt suche powietrze lub klimatyzację. Głównym zadaniem leków na kaszel suchy jest nawilżanie śluzówki gardła, aby ograniczyć w ten sposób odruch odkasływania, który w dłuższej perspektywie powoduje znaczny dyskomfort. Typowym lekiem przynoszącym ulgę w przypadku suchego kaszlu są syropy, np., Herbapect, Maxipulmon, czy Supremin. Oczywiście w tym zestawieniu nie może zabraknąć znanego od lat leku na kaszel suchy, czyli syropu prawoślazowego. Syrop łagodzi podrażnioną śluzówkę gardła, nawilża ją, a przez to redukuje częstotliwość odkasływania. 

Mokry kaszel

Kaszel mokry to najczęściej objaw infekcji bakteryjnej lub wirusowej. Charakterystycznym objawem tego rodzaju kaszlu jest odkasływanie mniejszej lub większej ilości wydzieliny. Zadaniem syropu na kaszel mokry jest rozrzedzanie wydzieliny i ułatwienie Ci jej odkasływania. W tej kategorii znajdziesz dedykowane syropy Flegatussin, Flegamina czy Flegamax, których formuła została opracowana w taki sposób, aby zwalczać objawy kaszlu mokrego. W przypadku wyjątkowo gęstej i silnie zalegającej wydzieliny sięgnij po Sirupus Tussipini. Naturalnym środkiem wykrztuśnym jest tymianek, z którego również produkowane są syropy na mokry kaszel.  

Syrop na kaszel dla dzieci 

Kaszel wywołuje dyskomfort u każdego, ale u dzieci jest on szczególnie uciążliwy. Szeroki asortyment dostępny w naszej aptece pozwoli Ci znaleźć odpowiedni lek zarówno dla małych, jak i nieco starszych dzieci. Depulol to żel do nacierania ciała, który zwalcza objawy łagodnego przeziębienia - w tym również i kaszlu. Do 30 miesiąca życia lek należy stosować po konsultacji z lekarzem. Bobolen to syrop do stosowania od 6 miesiąca życia, także po konsultacji z lekarzem do 1 roku życia dziecka. Łagodzi kaszel suchy, a także związane z nim podrażnienia górnych dróg oddechowych. Na kaszel mokry u dzieci pomoże syrop Envil do stosowania u dzieci po 2 roku życia, a także znany Mucosolvan, który można stosować u dzieci od 1 roku życia. Typowym syropem powlekającym śluzówki górnych dróg oddechowych, a przez to ograniczającym działanie czynników drażniących jest preparat o nazwie Grintuss Pediatric. Z kolei syropy Sambucol nie tylko łagodzą objawy kaszlu, ale także podnoszą odporność organizmu dziecka, co ogranicza ryzyko kolejnej infekcji, szczególnie w okresie jesienno - zimowym. 

Tabletki na kaszel

Kaszel palacza

Wiele osób zmaga się z uzależnieniem od nikotyny. Samo rzucenie palenia jest ważnym i niezwykle trudnym krokiem. Niestety zerwanie z nałogiem często nie oznacza końca dolegliwości związanych z wieloletnim paleniem papierosów. Byli palacze zmagają się bardzo często z przypadłością zwaną kaszlem palacza. Jest to suchy kaszel, będący wynikiem wieloletniego podrażniania górnych dróg oddechowych przez substancje zawarte w wyrobach tytoniowych. Tabletki na kaszel Detusan pomagają w skutecznej walce z kaszlem palacza i podnoszą przez to komfort życia byłych palaczy. Mają formę tabletek do ssania, a ich skład obfituje w naturalne składniki, jak olejek eukaliptusowy czy wyciąg z porostu islandzkiego. 

Alergia, chrypka, suchość w ustach i gardle 

Suchy kaszel podrażnia śluzówkę gardła, dlatego tak ważne jest jej nawilżanie. Nie tylko palacze zmagają się z tym problemem. Jeżeli masz alergię lub źle znosisz suche powietrze, sięgnij po naturalne pastylki na kaszel, np. Natursept Kaszel, Tymianek i Podbiał lub Herbitussin. Forma leku sprawia, że śluzówka jest nawilżana przez cały czas ssania pastylki. To znacznie przedłuża działanie leku, a przez to ogranicza częstotliwość jego zażywania. Pastylki na gardło pomagają także w walce z chrypką. Dlatego są szczególnie polecane jako preparat ochronny osobom pracującym głosem, np. nauczycielom, dziennikarzom, konferansjerom. 

Pastylki na kaszel mokry

Flegamina w formie tabletek pomaga w walce z zalegającą w górnych drogach wydzieliną. Ułatwia upłynnianie i odkasływanie wydzieliny. Podobne działanie wykazuje także preparat Ambroksol Hasco Max.  

Preparaty musujące 

Jeżeli należysz do fanów tabletek musujących, także znajdziesz dla siebie odpowiedni lek na kaszel. ACC Optima to preparat w tej właśnie formie, ukierunkowany na rozrzedzanie wydzieliny szczególnie przy zapaleniu oskrzeli. 

Saszetki na kaszel

Skutecznym sposobem walki z kaszlem są także napary ziołowe, np. z korzenia prawoślazu. Dzięki takiej formie leku nawilżasz śluzówkę przez cały czas, gdy pijesz napar. Pamiętaj, aby był on chłodny lub ciepły, unikaj picia gorących napojów przy podrażnionej śluzówce gardła. Gorąca herbata czy napar ziołowy dodatkowo zaognią stan Twojej śluzówki, zamiast przynieść Ci ulgę.  

Przeziębienie

Bronchisan zioła do zaparzenia to propozycja na wsparcie Twoich górnych dróg oddechowych w walce z przeziębieniem. Mieszanka ziół została dobrana tak, aby działać zarówno na objawy przeziębienia, np. zwiększać pocenie się, a także łagodziła podrażnione gardło jak i nawilżała jamę ustną. Nawodnienie jest szczególnie ważne w przypadku przeziębień, dlatego sięgnij koniecznie po zioła, jeżeli masz problem z wypiciem dużej ilości wody. Z kolei preparat Teraflu to wieloskładnikowy lek do walki nie tylko z kaszlem, ale także pozostałymi objawami przeziębienia, jak kaszel, bóle mięśni, gorączka czy dreszcze o lekkim albo średnim nasileniu. Podobne działanie wykazują także saszetki Vicks Antigrip Complex o świeżym, cytrynowym smaku.