- Nowy

Suchy
Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela.
Wszystkie produkty lecznicze oraz pozostałe na stronie pochodzą z legalnego źródła.
Szeroki wybór wygodnych form dostawy
Masz pytania? Nasi farmaceuci chętnie Ci doradzą!
Sprawdź koncesję apteki
Działanie:
Lek Supremin w postaci syropu zawiera jako substancję czynną cytrynian butamiratu, który jest nieopioidowym lekiem przeciwkaszlowym. Zmniejsza częstość i natężenie kaszlu poprzez hamowanie odruchu kaszlowego. Obok działania przeciwkaszlowego butamirat nieznacznie rozszerza oskrzela.
Wskazania:
Ostry, suchy kaszel.
Dawkowanie:
- dzieci w wieku od 2 do 6 lat 1 łyżeczka miarowa (4 mg) 3 razy na dobę,
- dzieci w wieku od 6 do 12 lat 2 łyżeczki miarowe (8 mg) 3 razy na dobę,
- dzieci w wieku powyżej 12 lat 3 łyżeczki miarowe (12 mg) 3 razy na dobę,
- dorośli 3 łyżeczki miarowe (12 mg) 4 razy na dobę.
Skład:
Substancją czynną leku jest butamiratu cytrynian. 5 ml (1 łyżeczka miarowa) syropu zawiera 4 mg butamiratu cytrynianu.
Pozostałe składniki leku to: metylu parahydroksybenzoesan, kwas benzoesowy, kwas cytrynowy bezwodny, sodu cytrynian, maltitol ciekły, aspartam, aromat karmelowo-pomarańczowy (E 34493), woda oczyszczona.
Wpływ na ciążę i laktację:
Nie zaleca się stosowania tego leku u kobiet w pierwszym trymestrze ciąży.
W drugim i trzecim trymestrze ciąży oraz w okresie karmienia piersią, lek może być stosowany jedynie w razie konieczności.
Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Należy zachować ostrożność, gdyż w rzadkich przypadkach może dochodzić do osłabienia zdolności prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Ostrzeżenia i ważne informacje:
Supremin zawiera aspartam, źródło fenyloalaniny (12,5 mg aspartamu w 5 ml syropu).
Z tego powodu lek może być szkodliwy dla pacjentów z fenyloketonurią.
Ze względu na zawartość kwasu benzoesowego i metylu parahydroksybenzoesanu, lek może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).
Lek zawiera maltitol ciekły (5 ml syropu zawiera 2,5 g maltitolu). Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku. Lek może mieć lekkie działanie przeczyszczające. Wartość kaloryczna 2,3 kcal/g maltitolu.
Podmiot odpowiedzialny:
Teva Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o.
ul. Emilii Plater 53
00-113 Warszawa
Więcej szczegółów na temat w/w leku dostępnych jest w ulotce do pobrania.