Najnowsze artykuły

Leki na katar dla dzieci | Tabletki, preparaty i spraye na zatkany nos

KATAR DZIECI

Aktywne filtry

Leki na katar dla dzieci

Katar to niezwykle powszechna dolegliwość, która występuje częściej u dzieci, niż  dorosłych, ponieważ układ immunologiczny najmłodszych nie jest jeszcze w pełni rozwinięty. Jednocześnie jest ona bardzo uciążliwa, a w przypadku maluchów w wieku przedszkolnym i niemowlaków objawy w postaci m.in. zatkanego nosa, wycieku wydzieliny, czy kichania mogą utrzymywać się przez długi czas.

Najlepszym sposobem na złagodzenie nieprzyjemnych objawów nieżytu nosa pociechy są skuteczne leki na katar dedykowanego tej grupie wiekowej. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości:

  • areozole do nosa, 
  • spray'e, krople i płyny do nosa,
  • saszetki do przygotowywania izotonicznego roztworu do płukania nosa,
  • aspiratory,
  • hipertoniczne wody morskie,
  • tabletki,
  • chusteczki higieniczne.

Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi produktami znajdującymi się w tej kategorii.

Jakie produkty pozwolą skutecznie udrożnić zapchany nos, przynosząc pociesze ulgę?

Mimo że dolegliwość, jaką jest katar, nie należy sama w sobie do groźnych, gdy utrzymuje się krócej, niż przez tydzień, jej objawy stanowią dla najmłodszych spore utrudnienie podczas codziennego funkcjonowania. Z tego względu rodzice chętnie sięgają po sprawdzone preparaty, które są w stanie załagodzić jej przebieg.

W przypadku najmłodszych dzieci najlepszym sposobem na pozbycie się z nosa zalegającej wydzieliny będzie wykorzystanie aspiratora, a następnie nawilżenie nosa niemowlęcia przy użyciu soli fizjologicznej. Skuteczną i bezpieczną metodą na złagodzenie dolegliwości w najmłodszej grupie wiekowej będzie również wykonanie inhalacji z wykorzystaniem nebulizatora. Niezależnie od wieku pociechy warto zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia w pomieszczeniu, w którym przebywa ona najdłużej w ciągu dnia.

Dla dzieci od 2 - 3 roku życia przeznaczone są roztwory soli fizjologicznej, aerozole, czy spraye do nosa. W przypadku większych pociech zalecane jest częste wydmuchiwanie przez nie nosa. Bardzo ważnym, a niestety często pomijanym punktem przy gęstym, zapychającym katarze jest odpowiednie nawadnianie dziecka. Dlatego tak ważnym jest regularne przypominanie dziecku  o piciu wody, dzięki czemu śluzówka będzie odpowiednio nawilżona, a wydzielina mniej gęsta.

Warto pamiętać, że preparaty, w który skład wchodzi pseudoefedryna, choć bez wątpienia przyniosą ulgę w przebiegu choroby, nie powinny być stosowane u dzieci, które nie ukończyły 12. lat.

Leki na katar dla dzieci w ofercie AptekaMika.pl

W ofercie AptekaMika.pl można znaleźć szereg sprawdzonych i skutecznych leków na katar, które przyniosą ulgę najmłodszym osobom zmagającym się z tą dolegliwością. Wśród produktów dostępnych w sprzedaży można wyróżnić m.in. 

 - SINULAN EXPRESS FORTE JUNIOR AEROZOL DO NOSA - 20 ML — czyli produkt, który jest bezpieczny z uwagi na zastosowanie do jego produkcji składników pochodzenia naturalnego, aerozol może być stosowany przez dzieci, które ukończyły 3 rok życia, charakterystyczną cechą tego leku jest szybkość i skuteczność działania, dzięki czemu pociecha prędko odczuje ulgę,

- IRIGASIN JUNIOR ZESTAW (12 SASZETEK + BUTELKA) — czyli zestaw służący do przygotowania izotonicznego roztworu chlorku sodu, którego właściwości pozwolą na nawilżenie śluzówki, a także oczyszczenie nosa i zatok. Oprócz tego właściwości tego leku są w stanie zmniejszyć obrzęk towarzyszący nieżytowi nosa. Produkt możne załagodzić objawy tej dolegliwości u dzieci powyżej 4. roku życia,

- SUDAFED XYLOSPRAY 0,5 MG/ML DLA DZIECI - 10 ML — to preparat, który może być stosowany nawet u dwulatków, działanie tego produktu wynika przede wszystkim z obecności w nim substancji czynnej, jaką jest ksylometazolina, której właściwości powodują obkurczenie błony śluzowej, co zmniejsza obrzęk, a zarazem gwarantuje większą łatwość oddychania, 

- WODA MORSKA HIPERTONICZNA APTEO CARE - 100 ML — ten specyfik ma formę sprayu, w którym znajduje się hipertoniczny roztwór wody morskiej, przeznaczony dla dorosłych i dzieci powyżej 3 roku życia. Dzięki zastosowaniu tego leku dziecko zmagające się z niedrożnością nosa będzie łatwiej oddychało, jednocześnie jego nos zostanie udrożniony i oczyszczony. 

- ASPIRATOR KATARU KATAREK STANDARD to sposób na załagodzenie kataru zarówno u niemowląt, jak i starszych dzieci, atutem tego produktu jest fakt, że może być on stosowany już od 1. dnia życia pociechy, dzięki niemu wydzielina zostanie rozrzedzona, a następnie w wyniku przeprowadzenia aspiracji usunięta.

To tylko kilka z wielu różnych produktów, które można znaleźć w naszej bogatej ofercie. Z pewnością każdy konsument będzie w stanie znaleźć lek dostosowany do własnych wymagań i potrzeb swojej pociechy.