Najnowsze artykuły

Suplementy diety na wątrobę

Suplementy diety na wątrobę

Wątroba jest kluczowym organem w naszym organizmie, pełni szereg istotnych funkcji, w tym metaboliczną, wydzielnicza i odtruwającą. Każdego dnia zmaga się z wieloma szkodliwymi związkami chemicznymi, dlatego warto wesprzeć jej pracę. Godne polecenia są suplementy diety wspomagające wątrobę, które zawierają substancje usprawniające jej regenerację – między innymi ekstrakty roślinne. Dobrze zbilansowana dieta w połączeniu z dobrej jakości preparatami dostępnymi w aptece skutecznie usprawniają pracę wątroby i przeciwdziałają jej uszkodzeniom.

Aktywne filtry

Wspomaganie regeneracji wątroby za pomocą suplementów diety

Sprawnie pracująca wątroba jest niezbędna do tego, aby procesy detoksykacji przebiegały prawidłowo. Gwarantuje to efektywne usuwanie z organizmu szkodliwych substancji, które go zatruwają i osłabiają. Warto też pamiętać, że to właśnie w wątrobie magazynowane są rozmaite witaminy i pierwiastki. Uczestniczy ona w regulowaniu poziomu poszczególnych hormonów oraz wspiera gospodarkę endokrynologiczną.

Wątroba jest narządem mającym zdolność do samoregeneracji, ale w przypadku zbyt dużego przeciążenia (zanieczyszczeniami, pestycydami, metalami ciężkimi itd.) zaczynają pojawiać się dysfunkcje. To z kolei wiąże się z wystąpieniem nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych. Zatruta wątroba powiększa się, zaczyna naciskać na żołądek i jelita.

Warto wesprzeć jej detoksykację, aby zniwelować objawy typu wzdęcia, nadciśnienie tętnicze, przybieranie na wadze, zażółcenie skóry i białek ocznych. Służą do tego specjalne suplementy na wątrobę. Są one zalecanie nie tylko w przypadku, gdy doszło już do jej stłuszczenia. Profilaktyka to podstawa – lepiej zapobiegać niż leczyć.

Dlaczego warto stosować suplementy diety na wątrobę?

Suplementy diety na wątrobę dostępne są bez recepty, traktuje się je jako uzupełnienie codziennego jadłospisu. Zawarte w nich substancje działają przeciwutleniająco, czyli niwelują wolne rodniki. Usprawniają procesu regeneracyjne wątroby i pracę pęcherzyka żółciowego. W ten sposób wspiera się oczyszczanie organizmu z toksyn i pozostałych produktów przemiany materii.

Suplementy diety wspomagają zarówno pracę wątroby, jak i wspomagają procesy metaboliczne (także trawienne). Mają korzystny wpływ na florę bakteryjną jelit, czyli poprawiają funkcjonowanie całego układu pokarmowego. Dostępne preparaty utrzymują prawidłowy poziom cholesterolu we krwi, wspomagają pracę serca i usprawniają krążenie krwi.

Suplementy diety na wątrobę sposobem na wsparcie jej pracy

W suplementach diety na wątrobę bardzo często znajduje się korzeń cykorii, który ułatwia usuwanie toksyn i wolnych rodników. Dodatkowo chroni narząd przed uszkodzeniami, destrukcyjnym działaniem szkodliwych substancji. Wspomaga pracę wątroby i wspiera procesy jej oczyszczania. Następuje to głównie poprzez nasilenie wydzielania żółci.

Na szczególną uwagę zasługują suplementy diety z ostropestem plamistym, który skutecznie wspiera detoksykację wątroby. Przeciwdziała niestrawności, niwelując związane z nią dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Pobudza wydzielanie soków trawiennych, dzięki czemu organizm jest w stanie przyswoić więcej składników pokarmowych z jedzenia. Ekstrakty z ostropestu plamistego działają ochronnie zarówno na wątrobę, jak i jej komórki.

Godne polecenia są suplementy na wątrobę z ekstraktem z liści karczocha zwyczajnego. Pobudza organ do produkcji żółci, co przekłada się na lepsze trawienie (przede wszystkim pokarmów tłustych, ciężkostrawnych) i reguluje poziom cholesterolu we krwi. Ekstrakt z liści karczocha ma bardzo korzystny wpływ na cały układ pokarmowy. Wspomaga regenerację wątroby, hamuje rozwój miażdżycy, niweluje stany zapalne i działa antyoksydacyjnie.

Po jakie suplementy diety na wątrobę sięgać?

W celu wsparcia pracy wątroby warto regularnie przyjmować suplementy diety zawierające fosfolipidy sojowe, które wykazują zdolność do wbudowywania się w błonę jej komórek. W ten sposób możliwe staje się usprawnienie procesu regeneracji tego narządu. Chronią wątrobę przed uszkodzeniami, za które odpowiadają przede wszystkim metale ciężkie, alkohol, przyjmowane leki. Fosfolipidy zapobiegają zaburzeniom pracy wątroby, rozwojem zmian martwiczych. Są w stanie zahamować proces stłuszczenia i włóknienia organu. Regulują syntetyzowanie cholesterolu.

Zbawienny wpływ na wątrobę mają ekstrakty z karczocha zwyczajnego ze względu na ich silne działanie antyoksydacyjne. Chroni komórki wątroby przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Karczoch zwyczajny obniża poziom cholesterolu we krwi. Usprawnia oczyszczanie dróg żółciowych, wspomaga trawienie.

Co zawierają suplementy diety na wątrobę?

W suplementach diety na wątrobę znajduje się często ziele dziurawca ze względu na to, że wspomaga on jej pracę. Usprawnia trawienie, pobudza wydzielenia żółci. Działa też rozkurczowo, dzięki czemu niweluje skurcze mięśni gładkich przewodu pokarmowego. W suplementach diety na wątrobę znajdują się rozmaite wyciągi roślinne – z zielonej herbaty, liści ostrokrzewu paragwajskiego, owocu głogu, Brahmi, ostryżu długiego. Zawierają one L-asparaginian L-ornityny, cholinę, kofeinę, kurkuminę, witaminy i minerały.