Legalna Apteka

Najnowsze artykuły

Leki na wątrobę - Regenerujące wątrobę

Leki na wątrobę

Leki na wątrobę - Regenerujące wątrobę

Aktywne filtry

Leki na wątrobę - prawidłowa detoksykacja

Wątroba to jeden z najważniejszych organów w ciele człowieka, który jest odpowiedzialny za procesy detoksykacyjne. Jej prawidłowe funkcjonowanie, przekłada się na procesy zachodzące w całym organizmie oraz bezpośrednio na samopoczucie. W naszej ofercie znajdziesz zarówno leki na wątrobę jak i suplementy i zioła, które pomogą Ci zadbać o prawidłową pracę tego ważnego narządu. Tabletki, syropy i kapsułki - przejrzyj naszą szeroką ofertę leków na różne dolegliwości wątrobowe i wybierz produkty, które najlepiej odpowiadają Twoim potrzebom oraz preferencjom.

Jakie produkty i substancje czynne znajdziesz w ofercie?

Nasza oferta zawiera różnorodne produkty o szerokim spektrum działania, które mają za zadanie pomóc zadbać o zdrowie wątroby. Obejmuje ona zarówno leki na receptę, jak i leki na wątrobę bez recepty o silniejszym działaniu. Możesz wybierać również spośród suplementów diety, które zawierają składniki takie jak sylimaryna, ostropest plamisty, karczoch czy kurkuma. Znajdują zastosowanie w tych produktach ze względu na swoje właściwości ochronne i regenerujące wątrobę. Ponadto, w tej kategorii znajdziesz też zioła na wątrobę - to naturalne i skuteczne środki wspomagające funkcjonowanie organu, szczególnie dla osób, które cenią sobie naturalne rozwiązania i ziołolecznictwo.

Suplementy i zioła dla zdrowia wątroby

Wątroba odpowiada za bardzo ważne procesy umożliwiające prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu i utrzymanie homeostazy - przetwarza składniki odżywcze, usuwa zalegające toksyny, a także produkuje żółć, która jest niezbędnym elementem w procesie trawienia tłuszczów. Dlatego bardzo ważne jest, aby wspierać jej pracę. Możesz to zrobić, wprowadzając do codziennej rutyny odpowiednie suplementy diety na wątrobę oraz zioła na wątrobę. Suplementy i zioła diety wspomagają prawidłowy przebieg trawienia pokarmu i magazynowania substancji odżywczych. Dodatkowo chronią przed rozwojem stanów zapalnych wątroby i uszkodzeniami antyoksydacyjnymi, zmniejszają ryzyko chorób.

Składniki w suplementach na wątrobę:

 • Sylimaryna - chroni wątrobę przed toksynami, wspomaga jej regenerację i działa przeciwzapalnie.
 • N-acetylocysteina (NAC) - wykazuje działanie zwiększające poziom glutationu, przez co chroni wątrobę przed uszkodzeniami spowodowanymi oksydantami i toksynami.
 • Kwasy tłuszczowe omega-3 - odpowiadają za zredukowanie stanów zapalnych.
 • Witamina E - działa antyoksydacyjnie, chroni przed uszkodzeniami.
 • Lecytyna - wspiera rozkład tłuszczy w wątrobie, wspomaga trawienie.
 • Cynk - wspomaga procesy regeneracji komórek wątroby.
 • Witamina B3 - obniża poziom cholesterolu w organizmie, wspiera pracę wątroby.
 • Selen - działa na zasadzie zwiększenia aktywności enzymów antyoksydacyjnych w wątrobie.

Najskuteczniejsze zioła na wątrobę:

 • Ostropest plamisty (Silybum marianum) - wykazuje właściwości przeciwnowotworowe i przeciwzapalne. Wspiera regenerację komórek wątroby oraz chroni je przed uszkodzeniami.
 • Kurkuma (Curcuma longa) - jest to silny przeciwutleniacz, który wspiera oczyszczanie wątroby z toksyn.
 • Imbir (Zingiber officinale) - stymuluje procesy trawienia, łagodzi stany zapalne oraz działa przeciwbólowo.
 • Rdest wężownik (Chelidonium majus) - wspiera funkcjonowanie dróg żółciowych, pomaga w jej usuwaniu i łagodzi dolegliwości układu pokarmowego.
 • Zielona herbata (Camellia sinensis) - wspomaga procesy metaboliczne w organizmie.
 • Rokitnik zwyczajny (Hippophae rhamnoides) - jest źródłem antyoksydantów, chroni przed uszkodzeniami oksydacyjnymi wątroby.
 • Czosnek (Allium sativum) - bogaty w przeciwutleniacze, pomaga obniżyć poziom cholesterolu i oczyścić wątrobę z toksyn.

Jak znaleźć odpowiedni produkt na wątrobę?

W przypadku leków na receptę sytuacja jest prosta, ponieważ to lekarz wskazuje konkretne pozycje, które należy zakupić i wdrożyć do stosowania. Z kolei jeśli na przykład jesteś po badaniach i widzisz jakieś niedobory do uzupełnienia, wybór odpowiedniego produktu na własną rękę może być nieco trudniejszy. Zależy od Twoich indywidualnych potrzeb oraz preferencji. Przykładowo te same substancje czynne, których potrzebujesz, mogą znajdować się w leku w tabletkach oraz w syropie. Teraz wybór należy do Ciebie, w zależności od tego, jaka forma podania jest dla Ciebie odpowiednia. Pamiętaj, że regularne stosowanie odpowiednich preparatów może znacząco poprawić funkcjonowanie wątroby i przyczynić się do lepszego samopoczucia.

Zadbaj o prawidłową pracę wątroby 

Jeśli odczuwasz jakiekolwiek dolegliwości związane z ogólnym samopoczuciem, albo bezpośrednio czujesz, że coś niedobrego dzieje się w Twoim organizmie, nie czekaj, aż pojawią się problemy z wątrobą. Skonsultuj się z lekarzem, który pomoże Ci rozwiązać problem, skieruje na odpowiednie badania oraz wypisze odpowiednią receptę. Może nie potrzebujesz leczenia, a jedynie odpowiedniej suplementacji i wsparcia dla swojego organu, czego też dowiesz się od lekarza. Zapewnij sobie i swojej wątrobie najlepszą opiekę, korzystając z oferty naszej apteki.