Legalna Apteka

Najnowsze artykuły

Leki na zespół jelita drażliwego - tabletki, suplementy na ISB

Zespół jelita drażliwego

Leki na zespół jelita drażliwego - tabletki, suplementy na ISB

Aktywne filtry

Zespół jelita drażliwego - postaw na sprawdzone rozwiązania medyczne

Leki na zespół jelita drażliwego to jedyna skuteczna metoda, dzięki której uda nam się zapanować nad nieprzyjemną dolegliwością. Wysokiej klasy medykamenty sprawią, że na nowo odetchniemy z ulgą, zaczynając korzystać z pełni życia. Leki na ibs opracowane zostały w oparciu o starannie opracowane receptury, z dbałością o każdy, najmniejszy półprodukt i składnik użyty do ich produkcji. Zapoznaj się z dostępną listą leków na zespół jelita drażliwego i wybierz produkt doskonale dopasowany do własnych, indywidualnych potrzeb swojego organizmu.

Zespół jelita drażliwego - krótka charakterystyka przypadłości

Zespół jelita drażliwego to przewlekła choroba przewodu pokarmowego o charakterze czynnościowym. Jest to dolegliwość, która polega na ciągłych, nawracających zaburzeniach w pracy jelit. Co więcej, zaobserwować można także nadreaktywność w pracy jelit, która nie jest związana ze stanami organicznymi czy biochemicznymi. Nic więc dziwnego, że drażliwe jelito to przypadłość, która odbija się na codziennym funkcjonowaniu, obniżając komfort naszej egzystencji. Leki na zespół jelita drażliwego to obecnie najskuteczniejsza metoda w walce z bólem i dyskomfortem nieodłącznie związanym z tą przypadłością.

Leki na zespół jelita drażliwego - szeroka różnorodność wyboru 

Leki na jelito drażliwe to szeroka, różnorodna gama wielu produktów, których działanie w znaczącym stopniu przyczynia się do poprawy stanu zdrowia. Co więcej, są to leki wydawane bez recepty, oparte na naturalnych, bezpiecznych składnikach, które nie wywołują innych, negatywnych skutków dla naszego organizmu. By dopasować się do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego pacjenta, leki dostępne są różnej formie, jak również opierają się na innych składnikach aktywnych, dzięki czemu, bez trudu uda nam się dopasować dany medykament do etapu choroby, w której się znajdujemy. 

Tabletki

Jedną z najbardziej popularnych form leków na zespół jelita drażliwego są tabletki. Wśród najlepszych, najbardziej popularnych, wymienić można m.in.:

  • Scopolan,
  • Panadol Femina,
  • Tribux Bio,
  • Dicoflor,
  • Debutir, 
  • Alflorex,
  • Ibesan,
  • LaxiCortex

i wiele innych. Tabletki mogą wykazywać zarówno działanie przeciwzapalne, jak i przeciwbólowe. Co jednak najważniejsze, pomagają w utrzymaniu prawidłowej pracy jelit. W zależności od rodzaju mogą także wspierać trawienie, uzupełniać florę bakteryjną jelit, czy działać rozkurczowo.

Płyny doustne

Jednym z najbardziej popularnych płynów doustnych na zespół jelita drażliwego jest Iberogast. Jest to lek roślinny, stricte dedykowany do leczenia zaburzeń związanych z motoryką (pasażem) przewodu pokarmowego. Jego regularne stosowanie pozwala na łagodzenie uczucia pełności, osłabiając skurcze jelit, które są jedną z najbardziej uciążliwych dolegliwości dla osób, które cierpią na taką chorobę. W składzie odnaleźć można m.in.: wyciąg z ziela ubiorka gorzkiego, korzenia arcydzięgla, owocu kminku, liści melisy i wielu innych. 

Herbatki

Leki na zespół jelita drażliwego to także herbatki. Marka Herbapol stworzyła ziołowe produkty dla usprawnienia pracy jelit. W składzie znanych i lubianych herbat odnaleźć można m.in.: kminek, melisę, rumianek, owoce kopru włoskiego, jak również błonnik pokarmowy. Wskazuje się, że herbatę należy traktować jako uzupełnienie diety. Wspomaga ona pracę całego układu pokarmowego. Niweluje wzdęcia i skurcze. Co ważne, melisa łagodzi także stany niepokoju i napięcia psychiczne, które często pojawiają się u osób cierpiących na zespół jelita drażliwego. Już jedna- dwie saszetki dziennie wystarczą, by czuć się znacznie lepiej, pomimo swoich przypadłości. 

Żele 

Żele to kolejna kategoria leków przeznaczonych do stosowania w przypadku występowania zespołu jelita drażliwego. Żele stosuje się doustnie. Jednym z najbardziej popularnych jest Colostop o smaku pomarańczowym. Dedykowany jest szczególnie w przypadku, gdy borykamy się z ostrą biegunką, która często pojawia się w wyniku takiego zaburzenia. Żel wykazuje działanie natychmiastowe, powstrzymując uporczywe wizyty w toalecie. 

Postaw na sprawdzone rozwiązania w zasięgu Twoich rąk 

Leki na ibs cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona pacjentów. Mimo że są produktami dostępnymi bez recepty, bardzo często rekomendowane są także przez lekarzy specjalistów. Niejednokrotnie to właśnie wyżej wymienione medykamenty są pierwszym krokiem w podjęciu skutecznej walki z zespołem jelita drażliwego. By jednak móc osiągnąć poprawę stanu zdrowia, osiągając zamierzone rezultaty, z całą pewnością należy dbać o regularną suplementację. W przeciwnym wypadku nawet najlepszej klasy produkty medyczne nie przyniosą ulgi w leczeniu dolegliwości układu pokarmowego. Postaw na sprawdzone produkty medyczne, które wraz z właściwą, lekką, doskonale zbilansowaną dietą, pozwolą na szybki powrót do pełnej sprawności.