Legalna Apteka

Najnowsze artykuły

Leki na żołądek i jelita | Suplementy i preparaty na zgagę

ŻOŁĄDEK / JELITA

Leki na bóle żołądka i jelita - tabletki i preparaty na zgagę

Aktywne filtry

Leki na żołądek i jelita

Jeśli cierpisz na dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak zgaga, refluks, ból żołądka czy wrzody, znajdziesz tu szeroki wybór leków i preparatów, które pomogą Ci złagodzić objawy i poprawić komfort życia. W naszej ofercie mamy leki osłonowe na żołądek, leki neutralizujące nadmiar kwasu żołądkowego, leki przeciwbólowe i przeciwzapalne oraz leki wspomagające trawienie. Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wybrania produktów odpowiednich dla Twoich potrzeb.

Leki na zgagę i refluks

Zgaga i refluks to częste dolegliwości, które mogą utrudniać codzienne funkcjonowanie. Zgaga to uczucie pieczenia w przełyku spowodowane cofaniem się kwasu żołądkowego. Refluks to stan, w którym kwas żołądkowy przedostaje się do przełyku i powoduje podrażnienie błony śluzowej. Aby zapobiec lub złagodzić te objawy, możesz sięgnąć po leki na zgagę i refluks, które znajdziesz w tej kategorii. Są to między innymi:

  • leki zobojętniające kwas - zawierają substancje alkalne, które wiążą się z kwasem żołądkowym i zmniejszają jego stężenie. Przykładami takich leków są Rennie, Gaviscon czy Maalox.
  • leki hamujące wydzielanie kwasu - blokują działanie enzymu odpowiedzialnego za produkcję kwasu żołądkowego. Należą do nich inhibitory pompy protonowej (IPP), takie jak Omeprazol, Pantoprazol czy Lansoprazol oraz antagoniści receptora H2 (H2RA), takie jak Ranitydyna czy Famotydyna.
  • leki osłaniające błonę śluzową przełyku - tworzą warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej i zapobiegają jej uszkodzeniu przez kwas żołądkowy. Przykładem takiego leku jest Avilin Gastro.

Leki na ból i wrzody żołądka

Ból żołądka może mieć różne przyczyny, takie jak nadmierny stres, nieodpowiednia dieta, infekcja bakteryjna czy wrzody. Wrzody to owrzodzenia błony śluzowej żołądka lub dwunastnicy, które mogą być spowodowane przez bakterię Helicobacter pylori lub przez stosowanie niektórych leków przeciwzapalnych. Aby złagodzić ból i leczyć wrzody, możesz skorzystać z leków na ból i wrzody żołądka, które znajdziesz w tej kategorii. Są to między innymi:

  • leki przeciwbólowe - łagodzą ból poprzez hamowanie syntezy prostaglandyn, które są mediatorami stanu zapalnego. Należą do nich leki z grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ) takie jak kwas acetylosalicylowy, ibuprofen czy diklofenak. Z kolei paracetamol zalicza się do grupy leków przeciwbólowych, który nie zaburza procesu krzepnięcia krwi. Można go także znaleźć w preparatach łączonych, np. z kofeiną, gdzie wzmacnia swoje działanie przeciwbólowe.
  • leki osłonowe na żołądek - chronią błonę śluzową żołądka przed działaniem kwasu żołądkowego i czynników drażniących. Zawierają substancje, które tworzą warstwę ochronną na powierzchni błony śluzowej lub stymulują jej regenerację. Przykładami takich leków są De-Nol, Gastrogel czy Biogastron.
  • leki przeciwbakteryjne - zwalczają infekcję bakteryjną, która może być przyczyną wrzodów. Najczęściej stosowanym lekiem przeciwbakteryjnym jest antybiotyk Klarytromycyna, który jest często łączony z innymi lekami hamującymi wydzielanie kwasu.

Leki na jelito drażliwe

Jelito drażliwe to zespół objawów, takich jak ból brzucha, wzdęcia, zaparcia lub biegunka, które występują bez wyraźnej przyczyny organicznej. Jelito drażliwe może być spowodowane przez czynniki psychiczne, zaburzenia motoryki jelit, nadwrażliwość błony śluzowej lub zaburzenia mikroflory jelitowej. Aby złagodzić objawy i poprawić jakość życia, możesz sięgnąć po leki na jelito drażliwe, które znajdziesz w tej kategorii. Są to między innymi:

  • leki przeciwskurczowe - rozluźniają mięśnie gładkie jelit i zmniejszają ból brzucha. Przykładami takich leków są No-Spa, Buscopan, Duspatalin czy Mebeverine. Leki te mogą być pomocne w łagodzeniu skurczów jelitowych, ale nie wpływają na przyczynę dolegliwości.
  • leki regulujące pracę jelit - normalizują ruchliwość i wypróżnienia jelit. Należą do nich leki przeczyszczające, takie jak Dulcobis czy Lactulose oraz leki zapierające, takie jak Loperamid czy Smecta. Leki te mogą być pomocne w regulowaniu rytmu wypróżnień, ale nie wpływają na przyczynę dolegliwości.
  • leki poprawiające mikroflorę jelitową - zawierają probiotyki lub prebiotyki, które wspomagają rozwój korzystnych bakterii w jelitach i hamują rozwój patogennych. Przykładami takich leków są Lacidofil, Enterol czy Normabiotic. Leki te mogą być pomocne w przywracaniu równowagi mikrobiologicznej jelit i łagodzeniu objawów związanych z dysbiozą.

W naszej aptece znajdziesz leki na żołądek i jelita najwyższej jakości i w atrakcyjnych cenach. Zapewniamy fachową obsługę i szybką dostawę. Jeśli masz jakieś pytania lub wątpliwości dotyczące doboru leków, skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo. Chętnie doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Zapraszamy do zakupów!