Legalna Apteka

Najnowsze artykuły

Tabletki na chorobę lokomocyjną, Leki, pastylki, syropy

Choroba lokomocyjna

Podróże to niezapomniane momenty z naszego życia, chętnie wspominane zwłaszcza przez tych najmłodszych. Radosne chwile może jednak zepsuć choroba lokomocyjna. Nasza apteka internetowa to miejsce, w którym znajdziesz skuteczne i bezpieczne leki na chorobę lokomocyjną. Przygotowaliśmy szeroką gamę produktów dla dorosłych oraz dzieci. Oferujemy znane na całym rynku, sprawdzone preparaty bez recepty, w formie tabletek, drażetek, pastylek do ssania, kropli oraz syropu. Zapoznaj się z produktami, które szybko uwolnią Cię albo Twoich najbliższych od nieprzyjemnych objawów kinetozy. 

Aktywne filtry

Leki na chorobę lokomocyjną 

Podróże to niezapomniane momenty z naszego życia, chętnie wspominane zwłaszcza przez tych najmłodszych. Radosne chwile może jednak zepsuć choroba lokomocyjna. Nasza apteka internetowa to miejsce, w którym znajdziesz skuteczne i bezpieczne leki na chorobę lokomocyjną. Przygotowaliśmy szeroką gamę produktów dla dorosłych oraz dzieci. Oferujemy znane na całym rynku, sprawdzone preparaty bez recepty, w formie tabletek, drażetek, pastylek do ssania, kropli oraz syropu. Zapoznaj się z produktami, które szybko uwolnią Cię albo Twoich najbliższych od nieprzyjemnych objawów kinetozy. 

Choroba lokomocyjna- co trzeba o niej wiedzieć?

Choroba lokomocyjna inaczej nazywana kinetozą to nieprzyjemne schorzenie, które występuje w trakcie podróży środkami transportu (samochód, pociąg, tramwaj, autobus). Najczęściej przypadłość ta dotyka dzieci, chociaż zdarza się też u osób dorosłych, w tym kobiet w ciąży. Przyczyną choroby lokomocyjnej jest niezgodność sygnałów wzrokowych i bodźców z błędnika, czego skutkiem są sprzeczne informacje trafiające do mózgu. W trakcie ruchu wzrok nie zauważa zmian w otoczeniu, a błędnik dostrzega zmiany położenia ciała. Występowanie tej przypadłości wiąże się z uciążliwymi objawami pojawiającymi się podczas podróży. Wśród nich można wymienić:

 • nudności,
 • wymioty,
 • złe samopoczucie,
 • uczucie niepokoju,
 • brak apetytu,
 • ogólne osłabienie organizmu,
 • zmęczenie,
 • bladość,
 • bóle głowy,
 • zawroty głowy,
 • nadpotliwość,
 • oczopląs,
 • ziewanie.

Leki na chorobę lokomocyjną – jak działają środki z naszej oferty?

Nasza apteka proponuje godne zaufania leki na chorobę lokomocyjną, o bezpiecznej i dokładnie przebadanej formule. Substancje czynne i naturalne składniki zawarte w nich zostały dobrane w taki sposób, aby wyeliminować uciążliwe objawy i zapewnić Ci przyjemną podróż. Preparaty na chorobę lokomocyjną dostępne w naszym asortymencie wspierają działanie układu trawiennego oraz nerwowego. Znaleźć w nich można przede wszystkim drogocenny wyciąg z imbiru. Produkty te ułatwiają walkę z nudnościami oraz innymi dolegliwościami ze strony układu pokarmowego. Leki bez recepty na chorobą lokomocyjną mają też właściwości uspokajające i relaksacyjne. Dzięki temu niwelują dolegliwości na tle nerwowym, jak bóle głowy oraz zapewniają dobre samopoczucie podczas podróży.

Skuteczne preparaty na chorobę lokomocyjną- Aviomari i Lokomotiv

Do najchętniej kupowanych tabletek na chorobę lokomocyjną należą Aviomarin i Lokomotiv. W ich składzie znajduje się m.in. wyciąg z kłącza imbiru czy dimenhydramina. Imbir to roślina od wieków ceniona ze względu na swoje unikalne właściwości. Znamy ją głównie z  efektywnego działania w walce z takimi dolegliwościami jak wymioty i mdłości. Aby zadbać o dobre samopoczucie, wystarczy tylko przyjąć zalecaną dawkę na ok. 30 minut przed planowaną jazdą. W tej kategorii znajdziesz Aviomarin w dwóch wersjach. Pierwszą z nich jest lek Aviomarin z substancją czynną jaką jest dimenhydramina, polecany dzieciom od 6 roku życia oraz dorosłym. Alternatywą dla niego jest Aviomarin Natural, czyli produkt, który czerpie swoją moc z naturalnego ekstraktu z kłącza imbiru. Najmłodszym podróżnikom polecamy Lokomotiv w formie wygodnych do połknięcia drażetek czy też pastylek do ssania. Wielu rodziców chętnie sięga także po pyszny syrop Lokomotiv o smaku landrynkowym. Produkt ten można podawać maluchom już od 3 roku życia. Preparaty te doskonale sprawdzają się w przypadku najmłodszych podróżników, cierpiących na chorobę lokomocyjną. Wszystkie leki na chorobę lokomocyjną dla dzieci to produkty dobrze przebadane i w pełni bezpieczne.

Chociaż nie istnieje uniwersalny środek na kinetozę, z pewnością warto przetestować nasze propozycje z tej kategorii. 

Jaki jeszcze produkt pomoże w walce z chorobą lokomocyjną?

Drażetki, syropy czy tabletki na chorobę lokomocyjną nie są jedynym rozwiązaniem. Polecamy także suplement diety Anaketon w postaci kropli. Produkt ten zawiera w sobie wyciąg z imbiru, rumianek oraz witaminy z grupy B. Co ważne, mogą go przyjmować dzieci oraz kobiety w ciąży. Krople Anaketon sprawdzą się zwłaszcza w przypadku częstych podróży. Ich skład wspiera prawidłową pracę przewodu pokarmowego, koi nerwy i pomaga w zachowaniu dobrego samopoczucia przez cały czas trwania podróży.

 Jak prawidłowo stosować lek na chorobę lokomocyjną?

Niezależnie od tego, jakie leki na chorobę lokomocyjną wybierzesz, pamiętaj, aby stosować je zgodnie z zaleceniami umieszczonymi na opakowaniu czy w ulotce. Preparat na chorobę lokomocyjną przyjmuje się ok. 30 minut przed podróżą. Czas ten jest niezbędny do tego, żeby substancja czynna mogła się wchłonąć w układzie pokarmowym i zacząć działać w odpowiedni sposób. Niektóre środki na nudności można także przyjmować w razie potrzeby w czasie podróży. Aby zminimalizować nieprzyjemne objawy, należy zjeść przed podróżą lekkostrawny posiłek. Zalecana jest rezygnacja ze słodyczy, słonych potraw, mocno przyprawionych dań i przetworzonej żywności. Warto natomiast zadbać o siedzenie zgodnie z kierunkiem jazdy, w miejscu dosyć przewiewnym. Dobrze jest skupić się na jednym punkcie i oderwać swoje myśli od możliwego dyskomfortu np. słuchając muzyki.

Choroba lokomocyjna potrafi popsuć radosny klimat podróżowania. Aby tak się nie stało, wybierz jeden z leków na chorobę lokomocyjną z tej kategorii, dzięki któremu jazda będzie komfortowa i obędzie się bez stresów.