Legalna Apteka

Najnowsze artykuły

Spraye na komary - Maści, żele, kremy, repelenty na ukąszenia

Na komary

Spraye na komary - Maści, żele, kremy, preparaty na ukąszenia i odstraszające

Aktywne filtry

Preparaty na komary - Spraye odstraszające komary

Komary i insekty potrafią skutecznie popsuć spokojne letnie popołudnie. Aby temu zapobiec, warto zaopatrzyć się w spraye na komary, które skutecznie ukrócą tę niechcianą inwazję i pozwolą na nowo cieszyć się chwilami na świeżym powietrzu. Apteka Mika, świadoma potrzeb swoich klientów, oferuje szeroką gamę preparatów na komary, zapewniając kompleksową ochronę przed uciążliwymi ukąszeniami. Żele, maści, kremy, a nawet plasterki i opaski ze specjalnie opracowaną formułą, każdy z tych produktów daje możliwość efektywnego unikania nieprzyjemnych skutków spotkania z owadami. Nie czekaj do lata. Sprawdź, jakie środki na komary dla Ciebie przygotowaliśmy i wybierz dla siebie preparat idealny!

Ugryzienie komara — dlaczego komary gryzą?

Ugryzienie komara zazwyczaj nie jest bolesne, jednak daje o sobie znać pod postacią uporczywego świądu. Dlaczego tak się dzieje? Samice komara wykorzystują swoją ślinę, zawierającą substancje przeciwkrzepliwe i antykoagulanty, by ułatwić sobie dostęp do naszej krwi. Ten pokarm pozwala im przetrwać i zabezpieczyć złożone przez siebie jaja. Natomiast nasza skóra odpowiada na substancje przeciwpłytkowe reakcją immunologiczną, co prowadzi do miejscowego podrażnienia i swędzenia. Oprócz nieprzyjemnego świądu, u niektórych osób może pojawić się reakcja alergiczna. I choć nie musi być ona groźna, na pewno jest uciążliwa. Zwłaszcza jeśli komary szczególnie lubią nas podgryzać. W tej sytuacji warto być przygotowanym i do letniego arsenału dorzucić spraye na komary i preparaty łagodzące zmiany skórne.

Dlaczego warto stosować spraye na komary?

Choć niektórzy przechodzą przez okres letni obronna ręka, są i tacy, których komary upodobały sobie szczególnie. Czynniki determinujące to, kogo komary "kłują" najczęściej wciąż nie są do końca poznane, jednak przypuszcza się, że główną przyczyną jest ilość wydychanego dwutlenku węgla oraz temperatura ciała. Oprócz tego na czerwone niespodzianki szczególnie narażone są kobiety przez wzgląd na aktywność estradiolu, który uznaje się za "wabik" na komary. Warto wiedzieć, że walkę z komarami można rozpocząć zawczasu, jeszcze zanim zostaniemy posiadaczami uporczywie swędzących bąbli. W tym celu sprawdzą się spraye na komary dostępne w aptece Mika. Te preparaty odstraszają insekty dzięki zawartości DEET, który odznaczą się 97% skutecznością oraz poprzez zastosowanie unikalnej mieszanki olejków eterycznych. Taka proaktywna strategia zapewni nam spokojne i beztroskie chwile na świeżym powietrzu.

Bogata oferta preparatów na komary w aptece Mika

Apteka Mika stawia na różnorodność, aby każdy znalazł rozwiązanie dopasowane do swoich potrzeb. Niektórzy wolą lekkie spraye, takie jak Mosbito spray, inni z kolei doceniają wygodę plastrów czy łagodzących maści na ukąszenia komarów. Ciekawą alternatywą są także akcesoria odstraszające, takie jak opaska Mustico. W gamie produktów znajdziemy też skuteczne płyny przeciw insektom Ziaja Antybzzz czy żel łagodzący Entil. Wybór produktu zależy od komfortu użytkowania, ale również tego, czy zależy nam jedynie na łagodzeniu objawów, czy także odstraszeniu szkodników.

Środki na komary dla dzieci

Pokąsanie przez komara stanowi dla malucha szczególnie nieprzyjemne doświadczenie. Aby skutecznie temu zapobiegać, możemy sięgnąć po środki, takie jak moskitiery na wózek podczas spaceru czy maść na ukąszenia komarów dla dzieci. Warto również skorzystać z delikatnej emulsji Mosbito Baby, która jest w pełni bezpieczna dla skóry dziecka, oferując skuteczną ochronę przeciw insektom. Inną alternatywą dla najmłodszych są spraye na komary, opaski z olejkami eterycznymi lub plastry łagodzące Pasocare, które utrzymują skuteczność nawet przez 12 godzin po aplikacji. Taki produkt możemy przykleić do wózka lub ubrania dziecka, aby uniknąć bezpośredniego kontaktu ze skórą malucha. Podobnie w przypadku opasek na komary i meszki, które dobrze umiejscowić tak, aby zminimalizować ryzyko dostania się produktu do buzi lub oczu malca.

Pozostałe preparaty na insekty i akcesoria

Nie tylko komary potrafią popsuć letnie popołudnie. Szczególnie jeżeli spędzamy je w naturze, np. na łące, będącej siedliskiem owadów, a nawet pasożytów. Dlatego oprócz preparatów na komary, apteka Mika dba o pełną ochronę przed insektami. W ofercie znajdziemy również asekuracyjne środki na kleszcze, takie jak Mustico spray na komary, kleszcze i meszki oraz maść na ukąszenia komarów. Aby gruntownie zadbać o ochronę przed insektami, warto zaopatrzyć się w przyrządy do usuwania kleszczy lub cały zestawy z przyrządem i sprayem, taki jak Kick The Tick Expert. Dzięki tak kompleksowej ochronie już żaden mały nieprzyjaciel nie popsuje nam letniego relaksu.

Kompleksowa ochrona przed insektami w aptece Mika

Bez względu na to, czy spędzamy relaksujący wieczór na tarasie przed domem, czy aktywny weekend na łonie natury, warto zadbać o dobrze wyposażoną apteczkę. Zakupy w aptece Mika to nie tylko gwarancja wysokiej jakości produktów, ale także szerokiego wyboru środków na komary, które zabezpieczą naszą skórę przed uciążliwymi ukąszeniami. Dzięki różnorodności asortymentu, obejmującego spraye, maści, żele i plastry, każdy znajdzie coś, co odpowie jego oczekiwaniom.

Skorzystaj z naszej oferty i ciesz się latem bez niechcianych niespodzianek.