Leki z dimetindenem bez recepty to skuteczna opcja w walce z alergią. Dimetinden to substancja o działaniu...
-
Darmowa Dostawa! Dla zamówień powyżej 200 zł
-
Zadzwoń do nas! 502 031 190
-
Twoje Konto Zaloguj się
-
Zdrowie
- Przeziębienie i grypa
- Kaszel
- Ból
- Odporność
- Układ pokarmowy
- Drogi moczowe
- Układ krążenia
- Oczy i wzrok
- Homeopatia
- Witaminy i minerały
- Dla diabetyków - cukrzyca
- Dermatologia
- Alergia
-
Ciąża i dzieci
- Ciąża i karmienie piersią
- Żywienie dzieci i niemowląt
- Zdrowie dzieci i niemowląt
- Pielęgnacja dzieci i niemowląt
- Akcesoria dla dzieci i niemowląt
- Senior
-
Higiena
- Strefa intymna
-
Uroda
- Włosy / skóra / paznokcie
-
Kosmetyki
- Ciało
- Twarz
- Antyperspiranty / blockery
- EMOLIENTY DŁONIE
- EMOLIENTY - EMULSJE/BALSAMY
- EMOLIENTY - DODATKI DO KĄPIELI
- EMOLIENTY - KĄPIEL MYJĄCE
- EMOLIENTY - KREMY/ŻELE
- EMOLIENTY - NIEMOWLĘTA
- EMOLIENTY - SKÓRA GŁOWY
- Pielęgnacja ust
- Pielęgnacja dłoni
- Pielęgnacja stóp
- Nadpotliwość stóp
- Ochrona przeciwsłoneczna / opalanie
- KLESZCZE
- Na komary
- Suplementy diety
- Dobre samopoczucie
- Sprzęt medyczny
Najnowsze artykuły
Glikol propylenowy (PG) jest powszechnie stosowanym składnikiem w kosmetykach.
Piegowate twarze często kojarzą się z letnią beztroską, urokiem dzieciństwa i naturalnym pięknem.
Lato to idealny moment na założenie lekkiego obuwia w postaci sandałów, klapek i japonek. Dużo chodzimy boso po...
Wiele kobiet przed wakacjami decyduje się na suplementację beta-karotenu, aby poprawić koloryt skóry i uzyskać piękną...
Uwaga, Drodzy Obserwatorzy Natury! Ostatnio w polskich lasach pojawiają się nowi, nietypowi goście - kleszcze z...
Kwas foliowy, znany również jako witamina B9, odgrywa kluczową rolę w ludzkim organizmie. Jest to niezbędny składnik...
Jesień jest porą roku, kiedy nasz organizm jest bardziej narażony na różnego rodzaju infekcje. Spadające temperatury,...
Zespół jelita drażliwego (ZJD) jest jednym z najbardziej powszechnych zaburzeń przewodu pokarmowego. Objawy mogą być...
Dawniej alergie były czymś, czego istnienie po prostu przyjmowało się do świadomości i próbowało się z nią...
Kategorie bloga
Wyszukaj na blogu
Jak poradzić sobie z alergią na wiosnę?
Dawniej alergie były czymś, czego istnienie po prostu przyjmowało się do świadomości i próbowało się z nią funkcjonować pomimo licznych nieprzyjemności. Na szczęście od lat alergie są leczone na różne sposoby, a ludzie zawczasu przewidują np. wiosenne pylenie i odpowiednio się na nie przygotowują. Czy jednak istnieją w pełni skuteczne sposoby na wiosenną alergię? Jak radzić sobie z jej występowaniem? Oto wskazówki.
Z tego artykułu dowiesz się:
Czym jest alergia i co ma na nią wpływ?
Alergia jest niczym innym jak reakcją układu immunologicznego na działanie substancji zewnętrznych i dotyczy coraz większej części społeczeństwa. Zapadalność na choroby alergiczne podobno wzrosła wraz z postępem cywilizacyjnym. Jest to ryzykowna teza, jednak skłania się ku niej coraz większe grono specjalistów. Dlaczego?
W tych czasach ludzie dbają o higienę (wykonują ją nawet częściej, niż jest to zalecane), izolują się od natury (dużo czasu spędzają w miastach i coraz rzadziej wychodzą z domu), zanieczyszczają środowisko i stosują dietę ubogą w kwasy tłuszczowe. Do tego dochodzi przetworzona żywność oraz dym papierosowy, które osłabiają naturalną florę bakteryjną.
Jak radzić sobie z wiosenną alergią? Skuteczne porady
Wiosną uczulają przede wszystkim: sierść zwierząt, grzyby, sezonowo występujące pyłki roślin (głównie te wiatropylne, a więc trawy, drzewa oraz chwasty).
Radzenie sobie zwiosenną alergią można zacząć od ograniczenia pewnych czynności oraz wprowadzenia innych do swojej codzienności. Co za tym idzie, najlepiej nie przebywać na powietrzu w godzinach najsilniejszego pylenia (5-8 rano oraz 17-19 wieczorem), unikać spacerów przy świeżo skoszonej trawie, nie otwierać okien w samochodzie oraz innych środkach transportu i nie suszyć ubrań na zewnątrz. To, co można robić to: chronić oczy i głowę podczas przebywania na zewnątrz, jak najczęściej myć włosy, dokładnie obmywać twarz i ręce.
Jak widać, są to naturalne sposoby na poradzenie sobie z alergią – bez dodatkowych kosztów. Porady te pozwolą zaprosić do swojego życia nowe nawyki, a co za tym idzie, zmienić wiosenną rutynę. Niestety, nie jest to sposób na pokonanie alergii. Bardzo prawdopodobne, że prędzej czy później będzie trzeba wyjść z domu po godzinie 17 (a może nawet codziennie wraca się o tej porze z pracy do domu i nie ma opcji, by uniknąć pyłków) lub nie będzie możliwości, by zamknąć okno w przepełnionym autobusie. Co można zrobić w takiej sytuacji?
Jak nie dać się wiosennej alergii? Zmienić dietę!
Oprócz dobrych nawyków warto usunąć z diety produkty o dużej ilości cukru, tłuszczu czy soli, które źle wpływają na utrzymanie w równowadze bakterii jelitowych. Zamiast tego warto postawić na pyszne i dostępne o tej porze roku jabłka, które zawierają kwercetynę, a więc są silnym antyoksydantem. Dobrze dla zdrowia działa też czosnek oraz olej z czarnego kminu.
Oprócz diety i zdrowych nawyków: odczulanie i lekarstwa!
Jedną z opcji wybieraną dla komfortu są badania krwi przeprowadzane od podstaw, które pomagają znaleźć winowajcę problemu. Dzięki temu można zaplanować odczulanie, a więc podawanie niewielkiej ilości alergenu w regularnych odstępstwach czasowych, by organizm coraz słabiej reagował na obecność niekorzystnych czynników. Niestety, nie jest to rozwiązanie, które w pełni pomoże poradzić sobie z uczuleniem – jednak warto wiedzieć, że żadne rozwiązanie nie gwarantuje pełnej skuteczności w walce z alergią.
Jeśli chodzi o lekarstwa, np. popularne tabletki na alergię, trzeba mieć na uwadze, że ich stosowanie jest zalecane przez czas nie dłuższy niż od 7 do 10 dni. Dlatego, jeśli objawy nie ustępują lub nasilają się, trzeba niezwłocznie po upływie określonego czasu udać się do alergologa, który zdecyduje o dalszych krokach.
Alergia to nie koniec świata. Wystarczy zrobić kilka rzeczy!
Niestety, trzeba mieć na uwadze, że alergia ma ogromny wpływ na komfort człowieka. Najlepiej, jeśli uda się określić źródło problemu, zminimalizuje je podejmowaniem przemyślanych decyzji zakupowych, dietą oraz zdrowymi nawykami, a następnie określi dalsze kroki ze specjalistą.
Alergia to nie koniec świata, jeśli jest się w stanie określić źródło problemu. Mamy nadzieję, że nasze porady pomogły w walce z alergią i ułatwiły podjęcie decyzji o rozpoczęciu leczenia!
Napisz komentarz