Zazwyczaj pojawia się on nagle i to w najmniej oczekiwanym (oraz odpowiednim) momencie, tym samym utrudniając...
-
Darmowa Dostawa! Dla zamówień powyżej 200 zł
-
Zadzwoń do nas! 502 031 190
-
Twoje Konto Zaloguj się
-
Zdrowie
- Przeziębienie i grypa
- Kaszel
- Ból
- Odporność
- Układ pokarmowy
- Drogi moczowe
- Układ krążenia
- Oczy i wzrok
- Homeopatia
- Witaminy i minerały
- Dla diabetyków - cukrzyca
- Dermatologia
- Alergia
-
Ciąża i dzieci
- Ciąża i karmienie piersią
- Żywienie dzieci i niemowląt
- Zdrowie dzieci i niemowląt
- Pielęgnacja dzieci i niemowląt
- Akcesoria dla dzieci i niemowląt
- Senior
-
Higiena
- Strefa intymna
-
Uroda
- Włosy / skóra / paznokcie
-
Kosmetyki
- Ciało
- Twarz
- Antyperspiranty / blockery
- EMOLIENTY DŁONIE
- EMOLIENTY - EMULSJE/BALSAMY
- EMOLIENTY - DODATKI DO KĄPIELI
- EMOLIENTY - KĄPIEL MYJĄCE
- EMOLIENTY - KREMY/ŻELE
- EMOLIENTY - NIEMOWLĘTA
- EMOLIENTY - SKÓRA GŁOWY
- Pielęgnacja ust
- Pielęgnacja dłoni
- Pielęgnacja stóp
- Nadpotliwość stóp
- Ochrona przeciwsłoneczna / opalanie
- Kleszcze
- Na komary
- Suplementy diety
- Dobre samopoczucie
- Sprzęt medyczny
Najczęściej kupowane
Najczęściej kupowane
Najnowsze artykuły
Leki z dimetindenem bez recepty to skuteczna opcja w walce z alergią. Dimetinden to substancja o działaniu...
Glikol propylenowy (PG) jest powszechnie stosowanym składnikiem w kosmetykach.
Piegowate twarze często kojarzą się z letnią beztroską, urokiem dzieciństwa i naturalnym pięknem.
Lato to idealny moment na założenie lekkiego obuwia w postaci sandałów, klapek i japonek. Dużo chodzimy boso po...
Wiele kobiet przed wakacjami decyduje się na suplementację beta-karotenu, aby poprawić koloryt skóry i uzyskać piękną...
Uwaga, Drodzy Obserwatorzy Natury! Ostatnio w polskich lasach pojawiają się nowi, nietypowi goście - kleszcze z...
Kwas foliowy, znany również jako witamina B9, odgrywa kluczową rolę w ludzkim organizmie. Jest to niezbędny składnik...
Jesień jest porą roku, kiedy nasz organizm jest bardziej narażony na różnego rodzaju infekcje. Spadające temperatury,...
Zespół jelita drażliwego (ZJD) jest jednym z najbardziej powszechnych zaburzeń przewodu pokarmowego. Objawy mogą być...
Kategorie bloga
Wyszukaj na blogu
Artykuły blogowe
Krople żołądkowe
Krople żołądkowe na trawienie i niestrawności
W domowej apteczce powinny znaleźć się podstawowe leki, w tym także krople żołądkowe, które przydadzą się na pewno w czasie bólu żołądka, ale nie tylko. Można je kupić bez recepty, ale zawsze należy stosować je zgodnie z zaleceniami. Do wyboru są produkty różnych producentów, choć oczywiście zawsze należy wybierać sprawdzone i naturalne preparaty, których działanie przyniesie natychmiastową ulgę. Dostępne są w małych, ciemnych buteleczkach, wspomagają trawienie i mają właściwości rozkurczające.
Aktywne filtry
-
Krople żołądkowe T - 35 g
4,99 złDzięki naturalnemu składowi wykazuje właściwości rozkurczające oraz wiatropędne. Wspomaga trawienie, neutralizuje objawy bębnicy oraz pobudza apetyt.
-
Krople żołądkowe Aflofarm - 35 g
4,99 złKrople działające rozkurczowo, przeciwbólowo, a także przeciwwzdęciowo i przeciwbakteryjnie przy niestrawności oraz bólach żołądka.
-
Krople żołądkowe Amara - 35 g
4,99 złProdukt leczniczy roślinny stosowany w przypadku braku łaknienia, a także dolegliwościach żołądkowych związanych z niestrawnością i wzdęciami.
-
Krople Żołądkowe z Papaweryną - 35 ml
9,99 złKrople działające rozkurczowo i przeciwbólowo, a także przeciwwzdęciowo oraz przeciwbakteryjnie. Do stosowania w zaburzeniach trawiennych.
Co zawierają krople żołądkowe?
Wybierając krople żołądkowe, warto sprawdzić ich skład, gdyż oczywiście jedynie naturalne produkty są najlepsze. Krople żołądkowe skład mają zazwyczaj złożony z czterech substancji czynnych, w tym z:
- korzenia kozłka,
- mięty pieprzowej,
- dziurawca,
- nalewki gorzkiej.
Dostępne są także krople żołądkowe z papaweryną, która wykazuje silne działanie rozkurczające. Oprócz wyżej wymienionych składników należy pamiętać, że w każdym preparacie jest też etanol w stężeniu wynoszącym około 70%.
Jakie działanie mają krople żołądkowe?
Pierwszym skojarzeniem większości osób z kroplami żołądkowymi jest ból brzucha i jest to najpowszechniejsza dolegliwość. Oczywiście ból ten związany jest z niestrawnością lub innymi problemami dotyczącymi układu pokarmowego. Jednak to nie wszystkie właściwości tego specyfiku, bo krople pobudzają apetyt i wydzielanie soku żołądkowego, łagodzą objawy zgagi i pomagają pozbyć się wzdęć. Po zażyciu kropli można poczuć się lżej, a przy okazji sprawić, że pokarmy będą szybciej trawione. Krople żołądkowe działają też wiatropędnie i pomagają przy kolce wątrobowej. Poza tym krople żołądkowe wykazują działanie uspokajające, a przy okazji pomagają też zasnąć. Panie, które borykają się z bólami menstruacyjnymi, mogą skorzystać z właściwości tego specyfiku, a także osoby mające problemy z pęcherzykiem żółciowym.
Jakie nietypowe zastosowanie mają krople żołądkowe?
Nie każdy pewnie wie, że ten produkt wspomaga także porost włosów. Wystarczy kilka kropel wetrzeć we włosy, a staną się one mocniejsze i odżywione. Krople wykazują działanie bakteriobójcze, zmniejszają łupież i zapobiegają przetłuszczaniu się włosów. Oczywiście należy stosować je zewnętrznie, a po krótkim czasie będzie można zauważyć, że włosy rosną szybciej i nie wypadają tak jak wcześniej.
Jak stosuje się krople żołądkowe?
Krople żołądkowe powinny być przyjmowane według zaleceń producenta, a takie znajdują się zawsze na opakowaniu. Najczęściej zalecane jest rozcieńczenie kropli w wodzie, ale też można preparat przyjąć z cukrem. Krople żołądkowe dawkowanie jednorazowe stosuje się w przypadku niestrawności i wówczas należy jednorazowo zażyć pół łyżeczki rozpuszczone w 250 ml wody lub w cukrze. Jeśli ktoś zamierza stosować krople na włosy, to wystarczy dwie krople wymieszać z wodą, wetrzeć w skórę głowy i pozostawić na minimum 30 minut. Po tym czasie należy włosy dokładnie opłukać i umyć, a zabieg można powtarzać raz w tygodniu. Krople żołądkowe jak stosować w przypadku braku apetytu? Wówczas zalecane jest przyjmowanie preparatu do maksymalnie 4 razy dziennie na 30 minut przed posiłkiem. Dawkowanie jest takie samo jak w przypadku niestrawności.
Czy są przeciwwskazania do przyjmowania kropli żołądkowych?
Wiadomo już, na co pomagają krople żołądkowe, ale należy pamiętać, że jest to wyrób medyczny, który może powodować uczulenia. Bardzo ważne jest zatem sprawdzenie, czy osoba przyjmująca preparat nie jest uczulona na jeden ze składników zawartych w preparacie. Przeciwwskazaniem jest ciąża ze względu na zawartość alkoholu w kroplach, ale też i brak badań, które potwierdziłyby, że jest to produkt bezpieczny dla matki i dziecka. Zatem także w trakcie karmienia piersią nie zaleca się stosowania tego preparatu. Z racji zawartości etanolu nie powinny zażywać kropel osoby prowadzące pojazdy i obsługujące maszyny, dzieci i alkoholicy. Przeciwwskazaniem są też choroby wątroby, padaczka, nadkwasota, a także stosowanie niektórych leków, które mogą wejść w reakcję z substancjami czynnymi zawartymi w kroplach. Należy też pamiętać, że po przyjęciu preparatu mogą wystąpić reakcje niepożądane takie jak:
- nadwrażliwość na słońce,
- bóle głowy,
- zaburzenia jelitowe,
- świąd,
- w rzadkich przypadkach tachykardia.
Jak wybrać krople żołądkowe?
Dostępne są krople żołądkowe różnych producentów, a wśród najpopularniejszych preparatów można znaleźć produkty od Hasco-Lek, Aflofarm, Amara i Herbapolu. Najważniejsze jest to, by wybierać preparaty pochodzące z legalnego i sprawdzonego źródła, które zostały wyprodukowane z najlepszych składników, gdyż tylko taki produkt będzie wykazywać odpowiednie działanie i właściwości. Najlepiej oczywiście kupować w aptece, ale przed zakupem należy sprawdzić, czy ma ona koncesję, a więc pozwolenie na sprzedaż leków i suplementów. Wybierając produkty z apteki internetowej, można liczyć nie tylko na większy wybór, ale też i atrakcyjniejsze ceny. Plusem jest też możliwość robienia zakupów bez konieczności wychodzenia z domu o każdej porze dnia i nocy przez 7 dni w tygodniu.