Najnowsze artykuły

Leki na ból brzucha | Krople żołądkowe, tabletki i preparaty na brzuch

Ból brzucha

Aktywne filtry

Ból brzucha - co warto wiedzieć?

Ból brzucha to dolegliwość, z którą zmagał się prawdopodobnie każdy człowiek niezależnie od wieku. Przyczyny pojawienia się takiego objawu są zróżnicowane od zupełnie niegroźnych po niepokojące. Popularną przyczyną bólu brzucha jest oczywiście nietolerancja pokarmowa, czy niestrawność. Wystąpienie dolegliwości może być również związane z grypą żołądkową, czy okresem. Apteki oferują mnóstwo produktów odznaczających się wysokim poziomem skuteczności, a tym samym pozwalających na redukcje dolegliwości bólowych produktów w zróżnicowanych formach takich, jak m.in. tabletki, czopki, czy wyciągi.

Leki na ból brzucha, jakie preparaty  znajdują się obecnie w sprzedaży na rynku?

Istotną kwestią, o której powinny pamiętać osoby stosująceleki łagodzące dolegliwości związane z bólem brzucha dostępne bez recepty, jest fakt, iż przyczyny takich objawów mogą być różnicowane. W przypadku często nawracającego, przybierającego na sile bólu należy skonsultować i zweryfikować jego przyczynę poprzez konsultacje ze specjalistą. Preparaty przeznaczone dla osób dorosłych nierzadko bazują na takich substancjach czynnych jak metamizol sodowy, czy drotaweryna. Pierwsza z nich przyczynia się go łagodzenia bólu, a także ewentualnej współtowarzyszącej gorączki, a drugi ma przede wszystkim działanie rozkurczowe. Oprócz tego dużą popularnością cieszą się preparaty bazujące na ibuprofenie, czy paracetamolu. Choć na rynku można znaleźć najwięcej produktów występujących w formie tabletek można w zależności od osobistych preferencji i możliwości wybrać lek w innej formie. Osoby zmagające się z tą dolegliwością mogą również wybrać naturalne zioła takie jak dziurawiec, czy mięta, zawierające skoncentrowane ekstrakty krople, a także granulaty w saszetkach do rozpuszczenia w wodzie, czy kapsułkach.

Leki na ból brzucha u dziecka - na jakie produkty warto zwrócić uwagę przy dokonywaniu zakupu?

Choć produkty przeznaczone dla osób dorosłych nie zawsze zostały przetestowane pod kątem bezpieczeństwa dla najmłodszych ze względu na brak przeprowadzenia odpowiednich badań klinicznych, tego rodzaju leki są nierzadko dostępne dopiero po ukończeniu 12. roku życia. Na szczęściu na rynku można znaleźć szeroki wybór środków przeznaczonych dla najmłodszych już od ukończenia 3. miesiąca życia. Wśród licznych propozycji nie brak leków o właściwościach rozkurczowych, a także pomocnych w dolegliwościach takich, jak biegunki, zaparcia, czy zatrucia pokarmowePodczas podawania dzieciom leków na bóle brzucha należy pamiętać o dokładnym kierowaniem się zaleceniom podanym przez producenta w szczególności, jeżeli chodzi o odpowiednie dawkowanie.

Czym powinny charakteryzować się wysokiej jakości produkty przeznaczone dla najmłodszych?

Zazwyczaj w środkach dla najmłodszych substancję czynną stanowi ibuprofen charakteryzujący się wysokim poziomem bezpieczeństwa dla dziecka. W niektórych dostępnych na rynku produktach stosuje się również paracetamol. Dobre, a zarazem dostosowane do potrzeb dziecka produkty charakteryzują się przyjemną konsystencją i smakiem. Dzięki temu pociechy będą przejmowały dany specyfik z przyjemnością. W przypadku tabletek powinny być one dość miękkie. Dzięki temu najmłodsi będą mogli je połknąć z łatwością. Z kolei najmłodszym maluchom podaje się najczęściej łatwe do podania zawiesiny doustne.

Czopki na ból brzucha - czym się charakteryzują i w jakich sytuacjach warto po nie sięgnąć?

Czopki na bóle brzucha podobnie, jak inne tego rodzaju produkty przynoszą ulgę w bólu wynikającą z różnorakich przyczyn występującą w układzie pokarmowym, drogach żółciowych, a także układzie moczowym, a w przypadku kobiet również płciowym. Czopki stanowią niemniej skuteczną alternatywą, pozwalającą na niepodrażnienie układu pokarmowego, ponieważ nie przechodzą one przez układ pokarmowy, co może być szczególnie istotne, dla osób cenią sobie najwyższy poziom bezpieczeństwa. Dodatkowo substancje zawarte w czopku wchłaniają się niezwykle szybko.

Jakie produkty tego typu są dostępne w sprzedaży?

Jednym z popularnych produktów z kategorii czopki doodbytnicze, który można znaleźć m.in. w ofercie tej apteki internetowej, jest lek firmy SCOPOLAN. Jego działanie stanowiące ulgę w stanach skurczów towarzyszących w przypadku występowania takich dolegliwości, jak m.in. kolka występująca w jamie brzusznej, bolesne miesiączki, czy zespół jelita drażliwego, jest możliwe dzięki obecności w produkcie substancji aktywnej, jaką jest butylobromek hioscyn.

Tabletki na ból brzucha, jako jedna z najpopularniejszych form leków na tę dolegliwość

Tabletki na ból brzucha to produkt najczęściej wybierany przez klientów aptek. Jest to związane z dostępnym w sprzedaży szeregiem różnych, odznaczających się od lat wysokim poziomem skuteczności, a zarazem sprawdzonych propozycji. Wśród nich można wyróżnić takie leki na ból brzucha jak m.in.

 

- NO-SPA MAX - produkt ten stanowi rozkurczowy lek na ból brzucha, więc stanowi on cenną pomoc w zwalczaniu dolegliwości związanymi z bólami skurczowymi występujących w przebiegu takich chorób jak m.in. kamica dróg żółciowych, kamica nerkowa, zapalenie pęcherza moczowego, zespół jelita drażliwego, zaparcia, wzdęcia, a także bóle menstruacyjne, odczuwanymi zarówno w układzie pokarmowym, w miednicy, a także drogach żółciowych, czy moczowych, które występują w przypadku takich chorób jak. Z racji obecności w leku podwójnej dawki drotaweryny w stosunku do wariantu standardowego. Z tego względu produkt może okazać się niezwykle skuteczny w przypadku występowania intensywnych dolegliwości bólowych.

 

- SPASTYNA MAX - w tym produkcie również właściwości rozkurczowe są dostarczone dzięki obecności w tabletkach chlorowodorek drotaweryny. Produkt ten jest polecany w szczególności w przypadku występowania bóli menstruacyjnych związanych z bolesnym miesiączkowaniem, a także bóli skurczowych jamy brzusznej oraz dróg moczowych.

 

- DEESPA - która działa podobnie jak wcześniej wymienione produkty ze względu na obecność tego samego składnika aktywnego. Produkt jest polecany przede wszystkim w przypadku bolesnego miesiączkowania, a także skurczowych bóli jamy brzusznej.

 

- SCOPOLAN COMPOSITUM - w przypadku tego produktu przynoszącego ulgę w bólach brzucha głównymi substancjami aktywnymi są butylobromek hioscyny, jak również metamizol sodowy jednowodny. Właściwości tego produktu mają zarówno działanie rozkurczowe, jak i łagodzące ból i przeciwgorączkowe. Działanie produktu może się okazać skuteczne w przypadku występowania takich dolegliwości jak m.in. kolka żółciowa lub nerkowa, a także jelitowej. Producent wskazuje jasne zalecenie, iż produkt powinien być stosowany przede wszystkim w przypadku występowania intensywnych dolegliwości bólowych związanych z występowaniem stanów skurczowych.

 

- NUROFEN EXPRESS FEMINA - bolecane w przypadku różnego rodzaju dolegliwości bólowych również brzucha o relatywnie niskim poziomie intensywności, a także stanach podgorączkowych. Produkt wyróżnia się szybkim działaniem, a substancją aktywną za nią odpowiedzialną jest ibuprofen.