- Nowy

Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka.
Kliknij, aby zapoznać się ze sposobami dostaw.
Kliknij, aby zapoznać się ze sposobami płatności na aptekamika.pl
Wszystkie produkty lecznicze oraz pozostałe na stronie pochodzą z legalnego źródła.
Masz pytania? Nasi farmaceuci chętnie Ci doradzą!
Sprawdź koncesję apteki
Działanie:
Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka.
Wskazania:
Bóle różnego pochodzenia i o natężeniu łagodnym do umiarkowanego, szczególnie takie jak:
- bóle głowy;
- migreny;
- bóle reumatyczne;
- bóle stawowe, mięśniowe i kostne;
- bóle kręgosłupa;
- nerwobóle;
- bóle menstruacyjne;
- bóle zębów,
- gorączka (np. w przebiegu przeziębienia i (lub) grypy).
Dawkowanie:
Dorośli i młodzież od 12 lat - 1 do 2 tabletek (500 mg do 1000 mg paracetamolu).
W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, do 4 razy na dobę.
Maksymalna dawka dobowa to 8 tabletek (4000 mg paracetamolu).
Dzieci w wieku od 6 do 12 lat - pół lub jedna tabletka (nie więcej niż 10-15 mg paracetamolu/kg masy ciała).
W razie konieczności dawkę można powtarzać nie częściej niż co 4 godziny, maksymalnie 4 razy na
dobę.
Maksymalna dawka dobowa paracetamolu: 60 mg paracetamolu/kg masy ciała/dobę, podawane w dawkach podzielonych jw.
Skład:
Substancją czynną leku jest paracetamol.
Jedna tabletka zawiera 500 mg paracetamolu.
Pozostałe składniki to: skrobia żelowana kukurydziana, powidon K30, krospowidon A, kroskarmeloza sodowa, celuloza mikrokrystaliczna, kwas stearynowy 50, magnezu stearynian.
Wpływ na ciążę i laktację:
Paracetamol Biofarm można stosować w czasie ciąży, jeżeli jest to konieczne. Należy przyjmować możliwie najmniejszą zalecaną dawkę zmniejszającą ból i (lub) gorączkę, przez jak najkrótszy czas i jak najrzadziej.
Należy skonsultować się z lekarzem, jeżeli ból i (lub) gorączka nie zmniejszają się lub gdy pacjentka potrzebuje częściej przyjmować lek.
Paracetamol przenika do mleka matki w ilościach niemających znaczenia klinicznego. Dostępne dane nie wykazują przeciwwskazań do karmienia piersią w czasie przyjmowania leku.
Tak jak inne leki, produkt powinien być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią tylko w zdecydowanej konieczności
Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Paracetamol nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Ostrzeżenia i ważne informacje:
Podczas stosowania leku Paracetamol Biofarm nie należy pić alkoholu ze względu na ryzyko uszkodzenia wątroby (patrz też „Ostrzeżenia i środki ostrożności”, powyżej).
Przyjmowanie leku podczas posiłku może opóźnić czas rozpoczęcia jego działania.
Podmiot odpowiedzialny:
Biofarm Sp. z o.o.
ul. Wałbrzyska 13
60 -198 Poznań
Więcej szczegółów na temat w/w leku dostępnych jest w ulotce do pobrania.
Lek Paracetamol Biofarm zawiera substancję czynną paracetamol o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym. Paracetamol nie powoduje podrażnienia żołądka.
Nowości
Nowości
Najczęściej kupowane
Najczęściej kupowane