- Nowy

Przeziębienie i grypa
FluControl MAX to aż 650 mg paracetamolu w 1 tabletce, dlatego już jedna dawka może wystarczyć, aby poczuć ulgę od uciążliwych symptomów choroby.
Wszystkie produkty lecznicze oraz pozostałe na stronie pochodzą z legalnego źródła.
Szeroki wybór wygodnych form dostawy
Masz pytania? Nasi farmaceuci chętnie Ci doradzą!
Sprawdź koncesję apteki
Działanie:
FluControl Max to połączenie paracetamolu - substancji przeciwgorączkowej i przeciwbólowej, chlorfenaminy –substancji przeciwhistaminowej, która zmniejsza ilość wydzieliny z nosa oraz fenylefryny, której działanie polega na zmniejszeniu obrzęku błony śluzowej nosa.
Wskazania do stosowania:
Leczenie objawowe przeziębienia i grypy, przebiegających z gorączką, słabym lub umiarkowanym bólem, obrzękiem błony śluzowej nosa z tworzeniem wydzieliny.
Dawkowanie i sposób podania:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: jedna tabletka, w razie konieczności dawkę można powtarzać, lecz nie częściej niż co 4-6 godzin. Nie stosować więcej niż 6 tabletek (3900mg paracetamolu + 60 mg fenylefryny + 24mg chlorfenaminy) w ciągu doby.
Skład:
Substancjami czynnymi leku są: paracetamol, fenylefryny chlorowodorek i chlorfenaminymaleinian. Jedna tabletka zawiera: 650 mg paracetamolu (Paracetamolum), 10 mg fenylefryny chlorowodorku (Phenylephrini hydrochloridum), 4 mg chlorfenaminy maleinianu (Chlorphenamini maleas).
Pozostałe składniki to: rdzeń tabletki: powidon K 30, kroskarmeloza sodowa, magnezu stearynian, Prosolv Easy tab SP: celuloza mikrokrystaliczna, krzemionka koloidalna bezwodna, sodu stearylo fumaran, karboksymetyloskrobia sodowa A, otoczka tabletki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąz HT (E155), czerwień koszenilowa(E124), Capol 1295 (wosk biały+ wosk Carnauba).
Wpływ na płodność, ciążę i laktację:
Ciąża - przyjmowanie leków w trakcie ciąży może być szkodliwe dla zarodka. W czasie ciąży nie wolno stosować leku FluControlMax, chyba że lekarz podejmie taką decyzję.
Karmienie piersią - paracetamol i chlorfenamina przenikają do mleka matki, dlatego nie należy przyjmować leku w okresie karmienia piersią.
Wpływ na prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Lek może wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.Jeśli wystąpi senność i uspokojenie, nie należy prowadzić pojazdu ani obsługiwać maszyn.
Ostrzeżenia i ważne informacje:
Czerwień koszenilowa i brąz HT mogą powodować reakcje alergiczne.
Podmiot odpowiedzialny:
Aflofarm Farmacja Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Pabianicach
ul. Partyzancka 133/151, 95-200 Pabianice
Więcej szczegółów na temat w/w leku dostępnych jest w ulotce do pobrania.