- Nowy

Zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki.
Kliknij, aby zapoznać się ze sposobami dostaw.
Kliknij, aby zapoznać się ze sposobami płatności na aptekamika.pl
Wszystkie produkty lecznicze oraz pozostałe na stronie pochodzą z legalnego źródła.
Masz pytania? Nasi farmaceuci chętnie Ci doradzą!
Sprawdź koncesję apteki
Wskazania:
- gorączka różnego pochodzenia (także w przebiegu zakażeń wirusowych, w przebiegu odczynu poszczepiennego)
- bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego, takie jak:
- bóle głowy, gardła i mięśni np. w przebiegu zakażeń wirusowych,
- bóle mięśni, stawów i kości, na skutek urazów narządu ruchu (nadwyrężenia, skręcenia),
- bóle na skutek urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne,
- bóle na skutek ząbkowania, bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych,
- bóle głowy (włącznie z migreną),
- bóle uszu występujące w stanach zapalnych ucha środkowego.
Dawkowanie:
zalecana dawka dobowa leku wynosi 20 do 30 mg/kg masy ciała, podawana w 3 lub 4 podzielonych
dawkach. Pomiędzy kolejnymi dawkami należy zachować co najmniej 6 godzin przerwy.
- Niemowlęta w wieku od 3 do 6 miesięcy (masa ciała powyżej 5 kg):
1,25 ml (50 mg ibuprofenu) – 3 razy na dobę.
- Niemowlęta w wieku od 6 do 12 miesięcy (masa ciała 7 kg-9 kg):
1,25 ml (50 mg ibuprofenu) – 3-4 razy na dobę.
- Dzieci w wieku od 1 do 3 lat (masa ciała 10 kg-15 kg):
2,5 ml (100 mg ibuprofenu) – 3 razy na dobę.
- Dzieci w wieku od 4 do 6 lat (masa ciała 16 kg-20 kg):
3,75 ml (150 mg ibuprofenu) – 3 razy na dobę.
- Dzieci w wieku od 7 do 9 lat (masa ciała 21 kg-29 kg):
5 ml (200 mg ibuprofenu) – 3 razy na dobę.
- Dzieci w wieku od 10 do 12 lat (masa ciała 30 kg-40 kg):
7,5 ml (300 mg ibuprofenu) – 3 razy na dobę.
- Dzieci w wieku powyżej 12 lat (masa ciała powyżej 40 kg):
7,5 ml (300 mg ibuprofenu) – 3-4 razy na dobę.
- W przypadku pacjentów dorosłych zaleca się stosowanie innych postaci farmaceutycznych ibuprofenu w dawce 200 mg, 400 mg lub 600 mg. Jednakże w przypadku istniejącego problemu połykania, lek w postaci zawiesiny może być podawany 4 razy na dobę po 7,5 ml (co odpowiada 300 mg ibuprofenu).
Skład:
Substancją czynną leku jest ibuprofen. Każde 5 ml zawiesiny doustnej zawiera 200 mg ibuprofenu.
Pozostałe składniki to: glikol propylenowy, kwas cytrynowy bezwodny, sodu benzoesan (E 211), sacharyna sodowa, sodu cytrynian, sorbitol 70%, glicerol, guma ksantan, polisorbat 80, aromat pomarańczowy, woda oczyszczona.
Ciąża i karmienie piersią:
jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Ciąża - w pierwszych 6 miesiącach ciąży pacjentka nie powinna stosować tego leku, chyba że zaleci jej to lekarz.
NIE stosować leku Axoprofen Forte w ostatnich 3 miesiącach ciąży.
Karmienie piersią - ibuprofen w niewielkim stopniu przenika do mleka matki i jest mało prawdopodobne, aby wpływał negatywnie na niemowlę, zwłaszcza jeśli jest stosowany przez krótki okres czasu.
Prowadzenie pojazdów i obsługiwanie maszyn:
brak danych dotyczących wpływu leku Axoprofen Forte na zdolność do prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Ostrzeżenia i ważne informacje:
lek zawiera 40 mg sorbitolu 70% w każdym 1 ml zawiesiny doustnej. Sorbitol jest źródłem fruktozy.
Lek zawiera 10 mg glikolu propylenowego w każdym 1 ml zawiesiny doustnej.
Lek zawiera 2 mg sodu benzoesanu (E 211) w każdym 1 ml zawiesiny doustnej.
Podmiot odpowiedzialny:
AXXON Sp. z o.o.
Więcej szczegółów na temat w/w leku dostępnych jest w ulotce do pobrania.
Zawiera ibuprofen, który należy do grupy leków zwanej niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), które działają poprzez zmniejszanie bólu, stanu zapalnego i gorączki.
Nowości
Nowości
Najczęściej kupowane
Najczęściej kupowane