- Nowy

Apap Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawarta w nim kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu oraz działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.
Kliknij, aby zapoznać się ze sposobami dostaw.
Kliknij, aby zapoznać się ze sposobami płatności na aptekamika.pl
Wszystkie produkty lecznicze oraz pozostałe na stronie pochodzą z legalnego źródła.
Masz pytania? Nasi farmaceuci chętnie Ci doradzą!
Sprawdź koncesję apteki
Działanie:
Produkt leczniczy posiada kofeinę, która nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu oraz działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.
Wskazania do stosowania:
Bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy, takie jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.
Dawkowanie i sposób podania:
Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki co 4 do 6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę). Nie należy podawać dzieciom poniżej 12 roku życia.
Skład jakościowy i ilościowy:
1 tabletka powlekana zawiera jako substancje czynne: Paracetamol 500mg, kofeina 65mg. Pozostałe składniki to: powidon, skrobia kukurydziana, metyloceluloza, talk, wapnia stearynian; w skład otoczki wchodzą: hypromeloza 5, hypromeloza 15, makrogol 3350.
Przeciwwskazania:
- uczulenie na substancje czynne lub którykolwiek pozostałych składników tego leku,
- jeśli występują następujące schorzenia: niedokrwistość hemolityczna, wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, ciężka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca,
- podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2-tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków,
- nie należy stosować u dzieci poniżej 12 roku życia.
Wpływ na płodność, ciążę i laktację:
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub, gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku. Nie stosować w I trymestrze ciąży. W II i III trymestrze przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza. Nie stosować w okresie karmienia piersią.
Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn:
Nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.
Podmiot odpowiedzialny:
US Pharmacia Sp. z o .o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław
Apap Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawarta w nim kofeina nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu oraz działa umiarkowanie pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy.
Nowości
Nowości
Najczęściej kupowane
Najczęściej kupowane