- Nowy

Ból
Apap noc łączy przeciwbólowe działanie paracetamolu z sedatywnym i nasennym działaniem difenhydraminy: łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.
Wszystkie produkty lecznicze oraz pozostałe na stronie pochodzą z legalnego źródła.
Szeroki wybór wygodnych form dostawy
Masz pytania? Nasi farmaceuci chętnie Ci doradzą!
Sprawdź koncesję apteki
Działanie:
Produkt leczniczy łączy przeciwbólowe działanie paracetamolu z sedatywnym i nasennym działaniem difenhydraminy: łagodzi ból, ułatwia zasypianie i zapobiega nocnym wybudzeniom spowodowanym odczuwaniem bólu.
Wskazania do stosowania:
Krótkotrwałe leczenie bólu w tym: bólu głowy, bóle kostno-stawowe, bóle mięśni, bóle zębów, bóle menstruacyjne, nerwobóle, bóle związane z przeziębieniem i grypą, powodującego trudności w zasypianiu.
Dawkowanie i sposób podania:
Dorośli i dzieci w wieku powyżej 12 lat: 1 lub 2 tabletki na 30 minut przed snem.
Pacjenci nie powinni stosować leku dłużej niż 7 dni bez porozumienia z lekarzem.
Skład jakościowy i ilościowy:
1 tabletka powlekana zawiera jako substancje czynne: 500 mg paracetamolu (Paracetamolum) i 25 mg difenhydraminy chlorowodorku (Diphenhydramini hydrochloridum).
Pozostałe składniki to:rdzeń tabletki:skrobia żelowana, powidon, krospowidon, kwas stearynowy, celuloza mikrokrystaliczna, karboksymetyloskrobia sodowa, magnezu stearynian, skrobia kukurydziana, błękit brylantowy, lak (E 133);otoczka:Opadry Blue YS-1-10524 (hypromeloza, tytanu dwutlenek (E 171), makrogol 400, błękit brylantowy, lak (E 133), polisorbat 80, carmina (E 132));otoczka:otoczka bezbarwna (hypromeloza, makrogol 400, makrogol 8000).
Przeciwwskazania:
- Nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu
- Ciężka niewydolność wątroby lub nerek
- Wirusowe zapalenie wątroby
- Stosowanie inhibitorów MAO oraz okres do 2 tygodni po ich odstawieniu
- Jaskra
- Rozrost gruczołu krokowego
- Porfiria
- Astma oskrzelowa w fazie zaostrzenia
- Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
W czasie przyjmowania nie wolno pić alkoholu.
Produkt leczniczy należy stosować wyłącznie przed snem.
Wpływ na płodność, ciążę i laktację:
Produktu leczniczego Apap Noc nie należy stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.
Wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwanie maszyn:
W czasie stosowania produktu leczniczego nie wolno prowadzić pojazdów ani obsługiwać urządzeń
mechanicznych w ruchu.
Podmiot odpowiedzialny:
US Pharmacia Sp. z o .o.
ul. Ziębicka 40
50-507 Wrocław