Najnowsze posty

Katar u dziecka - jak szybko się go pozbyć?

Katar u dziecka - jak szybko się go pozbyć?

Katar u dziecka jest bardzo uciążliwy, ponieważ może utrudniać codzienne życie zarówno malucha, jak i jego rodzica. Warto więc wiedzieć, jak szybko i efektywnie się go pozbyć. Najlepszym sposobem są leki na katar. Choć istnieje również kilka naturalnych metod, to ich stosowanie w przypadku najmłodszych może nie być efektywne i tylko przedłużyć proces leczenia. Sprawdź, jakie preparaty możesz znaleźć w aptece i czym się charakteryzują poszczególne z nich.

Dlaczego warto zacząć od wizyty u lekarza?

Katar nie jest chorobą, która można lekceważyć. Zwłaszcza jeśli dokucza on dziecku. Przed rozpoczęciem podawania maluchowi preparatów medycznych, warto więc udać się do lekarza, aby ustalić jego przyczynę. Katar może być objawem poważniejszej choroby, dlatego też nie można bagatelizować problemu. Pamiętaj jednak, aby nie panikować, ponieważ taka dolegliwość zazwyczaj nie oznacza niczego poważnego, a jedynie infekcję, którą można wyleczyć w kilka dni. Po rozpoznaniu choroby lekarz z pewnością przepisze odpowiednie leki oraz wytłumaczy Ci jak dalej postępować z dzieckiem, aby za kilka dni mogło się cieszyć pełnym zdrowiem.

Lek na katar dla dziecka - jak wybrać odpowiedni?

Kiedy już uda Ci się skonsultować z lekarzem i dowiesz się, co jest przyczyną kataru Twojego dziecka, pora na wybór odpowiedniego leku. Często specjalista podaje kilka propozycji, ponieważ zachęcenie malucha do przyjęcia tabletki może być łatwiejsze niż aplikacja sprayu, a także na odwrót. W aptece można kupić wiele preparatów, dlatego też czasami trudno jest się zdecydować, który lek na katar dla dziecka będzie odpowiedni. Poniżej przedstawiamy więc kilka najpopularniejszych, dzięki którym będziesz mógł/mogła podjąć właściwą decyzję. Ponadto pamiętaj także o tym, żeby po zakupie preparatu dokładnie przeczytać jego ulotkę. Dowiesz się z niej, jak dawkować lek oraz ile czasu można go podawać dziecku, co jest bardzo ważne dla jego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Spraye na katar - czym się charakteryzują?

Spraye na katar to popularne leki dla dzieci, które znajdziesz w każdej aptece. Wynika to przede wszystkim z tego, że są one bardzo łatwe w aplikacji, dzięki czemu maluchy często chętniej je przyjmują niż np. tabletki. Stosunkowo szybko także działają. Z tego powodu nierzadko stanowią pierwszy wybór rodziców, którzy chcą pomóc swojemu dziecku poradzić sobie z chorobą. Niestety, trzeba pamiętać, że spraye na katar nie są odpowiednie dla każdego. Część dzieci pomimo szybkiej aplikacji i tak będzie protestować przeciwko ich podaniu. Pozostawiają one charakterystyczne uczucie w nosie, które dla niektórych maluchów może być nie do zniesienia. Dlatego warto mieć w domu, chociażby dwa rodzaje leków, tak aby móc podać dziecku ten najlepiej tolerowany.

Tabletki na katar - kiedy warto postawić właśnie na nie?

Tabletki na katar dla dzieci są mniej popularne niż spraye, ale to wcale nie oznacza, że gorsze. Warto bowiem pamiętać o tym, że każdy maluch ma inny stopień tolerancji na leki i to, co będzie odpowiednie dla jednego może być trudne do przyjęcia dla drugiego. Same tabletki są łatwe do przełknięcia, ponieważ produkuje się je w niewielkich rozmiarach. Natomiast ich działanie jest równie szybkie i skuteczne, co innych leków, dlatego z powodzeniem mogą być stosowane w efektywnej walce z katarem. Niektóre z nich mają dodatkowo specjalną powłokę, dzięki której maluch będzie czuł przyjemny smak podczas połykania. To sprawi, że w przyszłości aplikacja kolejnej tabletki będzie znacznie łatwiejsza.

Czym wyróżniają się krople na katar?

Krople na katar dla małych dzieci to preparaty, które zazwyczaj mają bardzo delikatny skład. Wyróżniają się wyjątkową łagodnością dla błony śluzowej i dzięki temu nie powodują podrażnień, a dodatkowo bardzo szybko redukują objawy choroby. Z tego powodu są świetnym wyborem dla najmłodszych, których nos jest bardzo wrażliwy na obce substancje oraz zapachy. Ponadto krople na katar dla dzieci są łatwe w aplikacji i nie pozostawiają nieprzyjemnego uczucia w nosie, a także szybko się wchłaniają. Dzięki temu maluchy nie protestują przeciwko ich podawaniu tak często, jak chociażby w przypadku tabletek. Z tego powodu są one często wybierane przez rodziców, którzy chcą pomóc swojemu maluchowi szybko i skutecznie poradzić sobie z chorobą.

Syropy na katar - na co zwrócić uwagę?

Wybierając syrop na katar dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jego skład, tak aby mieć pewność, że szybko poradzi sobie w walce z chorobą. Drugim niemniej ważnym aspektem jest smak preparatu. Niestety maluch najprawdopodobniej odmówi przyjęcia nawet najlepszego pod względem zdrowotnym syropu, jeśli będzie on przypominał mu coś niedobrego. Na szczęście w aptekach można znaleźć wiele truskawkowych czy malinowych leków, które dziecko przyjmie bez większych oporów. To sprawi, że zarówno Ty, jak i maluch unikniecie stresu związanego z podawaniem preparatu, co również ma niemały wpływ na proces zdrowienia.

 

Kategorie: Porady

Napisz komentarz